Przepisanie licznika prądu – jak i kiedy musimy to zrobić?

Liczniki prądu są jedną z podstawowych jednostek, jakie zamontowane są obecnie w praktycznie każdym gospodarstwie domowym i w mieszkaniach. Wynika to z faktu, że to właśnie na podstawie danych z tego niewielkiego urządzenia może zostać odczytana ilość zużytego przez nas prądu i na tej podstawie może zostać dokonane rozliczenie z dostawcą energii. Zgodnie z zasadami, licznik prądu przypisany jest do nazwiska konkretnego właściciela mieszkania. Jednocześnie warto wiedzieć, że istnieją sytuacje, w których licznik ten musi zostać przepisany. Kiedy więc to zrobić i jak to zrobić?

Kiedy konieczne jest przepisanie licznika prądu?

Zgodnie z tym co zostało wspomniane, licznik prądu zarejestrowany jest na konkretnego właściciela mieszkania. To na jego nazwisko będą przychodziły faktury i na jego nazwisko będą wystawiane wszelakie rozliczenia. Przepisanie licznika prądu jest jednak konieczne w przypadku kiedy stajemy się właścicielami nowej nieruchomości lub w momencie, kiedy dziedziczymy ja po zmarłym krewnym. Wówczas musimy dokonać wszelkich formalności co do tego, by licznik prądu w nieruchomości figurował na nasze nazwisko, gdyż to my od tego momentu będziemy odpowiedzialni za regulowanie rachunków i dokonywanie rozliczeń z właściwym dostawcą prądu. Jak przepisać licznik krok po kroku znajdziesz we wpisie na E.ON.

przepisanie licznika prądu

Przepisanie licznika prądu – jak to zrobić?

Przepisanie licznika prądu jest wyjątkowo proste. Przede wszystkim można to zrobić udając się osobiście do placówki danego dostawcy prądu i dopełniając tam wszelkich formalności. O wiele łatwiejszym sposobem jest jednak przepisanie licznika prądu całkowicie online. Można to zrobić przechodząc na stronę główną danego dostawcy prądu, a następnie wypełniając odpowiedni formularz. Całość wymaga od nas jedynie podania własnych danych oraz wybrania powodu, dla którego zdecydowaliśmy się na przepisanie licznika. Finalnie taki formularz drogą elektroniczną musimy po prostu wysłać i poczekać na list z potwierdzeniem, że licznik prądu został przepisany.

Comments are closed.