E-faktura za prąd- jakie są jej największe zalety?

Obecnie żyjemy w czasach szeroko rozumianego postępu technologicznego i cyfryzacji. Nie da się ukryć, że większość usług przeniosła się na łamy Internetu. To właśnie w sieci możemy teraz zrobić zakupy, zapłacić rachunki czy nawet załatwić większość spraw administracyjnych. Doszło nawet do tego, że faktury wystawiane nam za prąd, mogą być przesyłane do nas w całkowicie elektronicznej formie. Tak naprawdę e-faktura niesie za sobą wiele korzyści. Wobec tego, jakie są jej największe zalety?

E-faktura za prąd – brak zbędnej makulatury i łatwiejsza archiwizacja

W przypadku większości firm, które mają nawiązaną umowę z konkretnym dostawcą prądu, faktury stały się już prawdziwym standardem. Okazuje się, że większość z nich do pewnego momentu wystawiana była w formie całkowicie papierowej, a to z kolei oznaczało, że firmy musiały męczyć się nie tylko ze stosem zbędnej makulatury, ale także musiały pilnować sposobu archiwizacji papierowych dokumentów. W przypadku kiedy do firmy dociera e-faktura, taki problem został skutecznie rozwiązany. E-faktura od E.ON to bowiem nic innego jak faktura w wersji elektronicznej, a posiadając w przedsiębiorstwie odpowiedni program do fakturowania, możemy je szybko i sprawnie zarchiwizować, bez obaw o to, że w naszej firmowej dokumentacji zajdzie chaos i nieporządek. Wobec tego w tym momencie uwidacznia się jedna z największych korzyści e-faktury.

E-faktura za prąd - brak zbędnej makulatury i łatwiejsza archiwizacja

E-faktura za prąd – dostęp w każdym momencie

Obecnie każdy z nas posiada smartfon lub komputer ze stałym dostępem do Internetu. Wobec tego możemy śmiało powiedzieć, że będziemy mogli otworzyć daną e-fakturę dokładnie w tym momencie, w którym będzie nam ona potrzebna. Nie będziemy już musieli wracać do biura i przeszukiwać segregatorów z dokumentacją, by uzyskać dostęp do konkretnej faktury za prąd. E-faktura będzie cały czas w naszym urządzeniu mobilnym lub stacjonarnym i za pomocą jednego kliknięcia będziemy mogli się z nią zapoznać i podejrzeć. Czy nie jest to znaczne ułatwienie?

Comments are closed.