Co warto wiedzieć o gwarancji pochodzenia?

Gwarancja pochodzenia jest dokumentem związanym z odnawialnymi źródłami energii. Poświadcza ona o wytworzeniu prądu w instalacjach OZE, na przykład z turbin wiatrowych. Informacja wydawana jest przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Wyżej wymieniony dokument promuje wytwarzanie oraz konsumpcję energii z alternatywnych źródeł. Wspomniana gwarancja odnosi się przede wszystkim do prądu pozyskiwanego z wiatru oraz promieniowania słonecznego, energii fal prądów i pływów morskich. Obejmuje ona energię aerotermalną, geotermalną jak i również hydrotermalną.

Gwarancje pochodzenia dla przedsiębiorców i firm zaangażowanych w bycie eko

Gwarancje pochodzenia energii elektrycznej są wydawane na pisemny wniosek wytwórcy. Mogą się o nie ubiegać osoby fizyczne, które są przedsiębiorcami. Warto zauważyć, że coraz więcej firm pozyskuje taki dokument, jest to doskonały sposób na zaprezentowanie się konsumentom z jak najlepszej strony. W dobie XXI wieku, bycie eko stoi na piedestale wartości wielu firm. Wnioski składa się zawsze do operatora systemu dystrybucyjnego bądź systemu przesyłowego, na którego obszarze instalacja się znajduje. W ramach informacji warto wiedzieć, że o taki dokument coraz częściej starają się inwestorzy, zarządcy budynków oraz deweloperzy. Alternatywne źródła energii mogą podnieść standard danej nieruchomości. Szerzej o gwarancji pochodzenia opisane jest w artykule na https://www.innogy.pl/pl/duze-przedsiebiorstwa/artykuly/2019/gwarancje-pochodzenia-informacje-o-zasadach-wydawania-i-obrocie

gwarancje pochodzenia

 

Dokumentacja o pochodzeniu energii elektrycznej

Dokumentacja o pochodzeniu energii elektrycznej jest bez wątpienia jednym z kluczowych czynników polityki środowiskowej Unii Europejskiej. Można ją w łatwy sposób uzyskać, aby wzmocnić swój ekologiczny wizerunek na rynku. Z pewnością kontrahenci oraz konsumenci docenią takie podejście do natury, oraz środowiska i w ten sposób chętniej będą chcieli nawiązywać współpracę. Z pewnością warto nabyć taki dokument, gdyż świadomi klienci coraz częściej wybierają produkty i artykuły, do wytworzenia których została wykorzystana ekologiczna energia na przykład z wiatru bądź ze słońca.

Comments are closed.